Γιορτή Χριστουγέννων

Μέσα σε  ένα όμορφο και ζεστό Χριστουγεννιάτικο κλίμα πραγματοποιήθηκε η χριστουγεννιάτικη γιορτή του σχολείου μας , την Τρίτη  18 Δεκεμβρίου στις 6 το απόγευμα!Οι μαθητές της Β τάξης  μέσα από ένα  διασκεδαστικό θεατρικό, «περιέγραψαν» στον κόσμο την ιστορία του Αη-Βασίλη που παραλίγο να μείνει κόκαλο από το φίλτρο της μάγισσας Παράκακης και «πέρασαν» επίσης μηνύματα αγάπης , προσφοράς, αλληλεγγύης και συγχώρεσης!

Στη συνέχεια οι μαθητές της χορωδίας του σχολείου μας πήραν τη σκυτάλη με χαρούμενα και συγκινητικά χριστουγεννιάτικα τραγούδια και η γιορτή μας τελείωσε με τη συμμετοχή της χορωδίας των δασκάλων του νομού με διάφορα παραδοσιακά κάλαντα από όλη την Ελλάδα!Ακολούθησε πλούσιος μπουφές και χριστουγεννιάτικο μπαζάρ από τον σύλλογο γονέων του σχολείου μας.

Την επιμέλεια της σχολικής γιορτής είχαν οι δασκάλες της Β΄τάξης Σπαθή Μαρίνα και Κατσαρού Γεωργία και των χορωδιών η μουσικός του σχολείου Κωνσταντία Λάσκου.

Ευχαριστούμε θερμά την θεατρολόγο μας Μαργαρίτα Παπαμιχαήλ,την εικαστικό μας Εύα Κατσιούλα καθώς και τους εκπαιδευτικούς Χριστάνα Ηλιάννα, Καρατσώλη Βασιλική και Καραμήτρο Απόστολο για την πολύτιμη βοήθειά τους στη διεξαγωγή της γιορτής.