17 Νοέμβρη

Την Πέμπτη 17/11 πραγματοποιήθηκε στο αμφιθέατρο του σχολείου μας ο εορτασμός για την επέτειο του Πολυτεχνείου. Οι μαθητές και οι μαθήτριες των τμημάτων της Δ τάξης, υπό την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών Πετρούλας Συμιρδάνη και Ντίνου Γκαραβέλλα και με την πολύτιμη βοήθεια της θεατρολόγου του σχολείου μας, Ιωάννας Κίσσα αφηγήθηκαν το χρονικό, διηγήθηκαν πεζά, απήγγειλαν ποιήματα και απέδωσαν πολύ ωραία τους ρόλους τους σε μικρά θεατρικά τιμώντας με τον τρόπο αυτό τους εξεγερμένους του Πολυτεχνείου.

Η γιορτή πλαισιώθηκε πολύ όμορφα από τραγούδια των παιδιών και χορωδία, που επιμελήθηκε η μουσικός του σχολείου, Κωνσταντία Λάσκου. Τα σκηνικά της γιορτής επιμελήθηκε η εικαστικός μας Εύα Κατσιούλα.