ΓΙΟΡΤΗ ΛΗΞΗΣ ΤΗΣ ΣΤ΄ ΤΑΞΗΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ ΙΟΥΝΙΟΣ 2020

Την Παρασκευή 26 Ιουνίου ολοκληρώθηκε φέτος η σχολική χρονιά μας. Μια χρονιά περίεργη για όλες τις βαθμίδες της εκπαίδευσης, ειδικότερα όμως για τους μαθητές που αλλάζουν βαθμίδα, όπως τα παιδιά μας που τελειώνουν την Στ΄ τάξη.

Ο covid 19 είναι ο αποκλειστικά υπεύθυνος για την άδοξη λήξη αυτής της περίεργης χρονιάς. Παρόλα αυτά  οι υπεύθυνες δασκάλες των τμημάτων της Στ΄ τάξης, Σουλιώτου Έφη και Βακουφτσή  Στέλλα με τη συμμετοχή των δασκάλων του σχολείου μας, οργάνωσαν μια απλή τελετή λήξης, για να αποχαιρετίσουν τα παιδιά τους.

Η κ. Στέλλα Βακουφτσή αποχαιρέτισε τα εκτάκια με μια συγκινητική αλλά ιδιαίτερη ομιλία.

Με αναμνήσεις από τα χρόνια που πέρασαν κοντά μας, χορό και τραγούδι τα παιδιά  αποχαιρέτισαν  κι αυτά με τη σειρά τους το δημοτικό σχολείο ενώ ο Σύλλογος των Γονέων και το Σχολείο τους χάρισε αναμνηστικά.

Τη γιορτή παρακολούθησαν μόνο οι γονείς των παιδιών και οι δάσκαλοι του σχολείου, από  τους  οποίους οι περισσότεροι ήταν δάσκαλοι των παιδιών στις προηγούμενες  τάξεις.

Ευχόμαστε ένα ξένοιαστο καλοκαίρι σ? όλους τους μαθητές μας, στους γονείς τους και σ? όλους εμάς. Επίσης ευχόμαστε στους μαθητές μας να είναι υγιείς κι ευτυχισμένοι, ο δρόμος της ζωής τους να είναι ανέφελος και να εκπληρώσουν τους στόχους τους.