Γιορτή  Χριστουγέννων

Την Τετάρτη το απόγευμα  μέσα σε ένα υπέροχο και ζεστό κλίμα παρουσιάστηκε η χριστουγεννιάτικη γιορτή από τους μαθητές της Β΄ τάξης στο αμφιθέατρο του σχολείου μας. Οι μαθητές του Β1 τμήματος παρουσίασαν το θεατρικό  «Τα Χριστούγεννα του Άρτσι Μπούρτσι ».

Την επιμέλεια του θεατρικού είχαν η δασκάλα της τάξης Συμιρδάνη Πετρούλα καθώς και η θεατρολόγος Μαργαρίτα Παπαμιχαήλ. Οι μαθητές του Β 2 τμήματος πήραν μέρος στη γιορτή με το θεατρικό « Χριστουγεννιάτικοι μπελάδες ». Την επιμέλεια του θεατρικού είχαν η δασκάλα της τάξης Σπαθή Μαρίνα και η δασκάλα Στέλλα Βακουφτσή. Τη γιορτή πλαισίωσε μουσικά η χορωδία του σχολείου μας με την μουσικό μας Κωνσταντία Λάσκου. Στο τέλος ακολούθησε κέρασμα από το σύλλογο γονέων!