Γιορτή λήξης

Άλλη μια σχολική χρονιά έφτασε στο τέλος της. Έτσι λοιπόν, στις 13 Ιουνίου το απόγευμα τα τμήματα ΣΤ1 και ΣΤ2  με τις δασκάλες τους Καρατσώλη Βασιλική και Συμιρδάνη Πετρούλα ετοίμασαν τη γιορτή  λήξης παρουσιάζοντας το θεατρικό  ??Ο πόλεμος των γενεών??. Στη γιορτή παρουσιάστηκε επίσης από τον εκπαιδευτικό Πληροφορικής κ. Αναστασίου Παντελή ένα Power Point με τίτλο ??Η αρχή και το τέλος??. Η γυμνάστρια κ. Γουλιώτη Αλίκη επιμελήθηκε τους χορούς.(Εκτός των χορών του θεατρικού που επιμελήθηκαν οι δασκάλες των τάξεων).

Η γιορτή συνεχίστηκε με τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας που διασκέδασε τους μαθητές με τραγούδια, μοίρασε σουβλάκια και κλήρωσε δύο ποδήλατα. Επίσης στους μαθητές της Στ τάξης έδωσε ως αναμνηστικό δώρο ένα μπλουζάκι.

Η γιορτή κατά γενική ομολογία ήταν πολύ ωραία. Όλοι διασκέδασαν και καταχειροκρότησαν τους μαθητές της Στ τάξης που πραγματικά έπαιξαν εξαιρετικά στο θεατρικό έργο.

Εμείς τους ευχόμαστε πάντα επιτυχίες στη ζωή τους και καλό καλοκαίρι !