Αποκριάτικες μάσκες

Τη Δευτέρα το πρωί, τα παιδιά του Ε1, η δασκάλα μας  η κυρία Όλγα Καλλιάγρα και η θεατρολόγος, η κυρία Ιωάννα Κίσσα υποδεχτήκαμε με δωράκια και σερπαντίνες τους φίλους μας από το ειδικό σχολείο και τη δασκάλα τους την κυρία Χαρούλα Καργιώτη. Φάγαμε όλοι μαζί το δεκατιανό μας κι ανακαλύψαμε πόσο καλοφαγάδες είμαστε!

Ξεναγήσαμε τους φίλους μας στο σχολείο, παίξαμε στην αυλή και φτιάξαμε μάσκες με την πολύτιμη βοήθεια της κυρίας Ζωζώς Θεοδώρου, της εικαστικού του ειδικού σχολείου. Τις μάσκες τις θέλουμε όχι μόνο για τις απόκριες, αλλά και για την επόμενη δράση μας. Δε σας λέμε ποια είναι αυτή. Σας λέμε μόνο ότι ανάμεσα στις μάσκες φτιάξαμε έναν λαγό και  μια χελώνα, ένα ποντίκι κι ένα λιοντάρι, ένα κοράκι και μια αλεπού.